• You are here: 
  • Home
  • Kontakt

Kontakt

Posted on August 22nd, 2018

Skolhuvudman

Fritz Herder (ekonomi/skolhälsovård)

Telefon: 0459-380 28, 0761994179

Mail: fritz@idekulla.se

Rektor

Pia Kareld

Telefon: 0459-380 28, 0734615808

Mail: pia@idekulla.se

Skolhälsovård

Gullvi Garnegård (skolsköterska)

Telefon: 0459-380 28, 0738164594

Mail: gullvi@idekulla.se

Telefon och besökstid: måndag, onsdagar samt torsdag 9.00-14.00

Huvudansvarig skolhälsovård: Fritz Herder

Studie-och yrkesvägledare

Huvudansvarig: Pia Kareld

SYV Peter Hansson

mejl: swelog1@hotmail.com

Lärare

Samtliga lärare nås under skoltid på 0459-380 28. Du kan också maila dem:

Karin Andersson (ämnesansvarig no) karin@idekulla.se

Veronica Bengtsson (ämnesansvarig ma) veronika@idekulla.se

Margareta Borgehed (ämnesansvarig bild/slöjd/hemkunskap) margareta@idekulla.se

Mariana Ingströmer-Gamboa (spanska) mariana@idekulla.se

Solveig Woods (ämnesasvarig idrott och hälsa) solly@idekulla.se

Mattias Kareld (sv/eng) mattias@idekulla.se

Pia Kareld (ämnesansvarig engelska) pia@idekulla.se

Sabine Stumpf (tyska/resurs)

Sofia Ihlström (sv/eng) sofia@idekulla.se

Robert Augustsson (en/mu/sl) robert@idekulla.se

Sofia Knutsson (hi/re)

Niklas Johansson (resurs)

Mentorer

Årskurs 7 - Sofia Ihlström, Mattias Kareld

Årskurs 8 - Karin Andersson, Veronica Bengtsson

Årskurs 9 - Robert Augustsson, Margareta Borgehed

Filed under Kontakt |

Comments are closed.