• You are here: 
  • Home
  • Kontakt

Kontakt

Posted on August 23rd, 2021

Skolhuvudman

Idekulla Skola HB

Rektor

Pia Kareld

Telefon: 0734615808

Mail: pia@idekulla.se

Skolhälsovård

Gullvi Garnegård (skolsköterska)

Telefon: 0738164594

Mail: gullvi@idekulla.se

Telefon och besökstid: måndag, onsdagar samt torsdag 9.00-14.00

Huvudansvarig skolhälsovård: Pia Kareld

Studie-och yrkesvägledare

Huvudansvarig: Pia Kareld

Lärare

Samtliga lärare nås under skoltid via Ms SchoolLink.  Du kan också maila dem:

Karin Andersson (no/tk/ma) karin@idekulla.se

Veronica Bengtsson (no/tk/ma) veronika@idekulla.se

Ida Sofia Göransson (bild/slöjd) Idasofia@idekulla.se

Maria Walsh (sp/en)

Solveig Woods (idrott och hälsa) solly@idekulla.se

Moa Svensson (vik idh HT 21)

Mattias Kareld (sv/eng/so) mattias@idekulla.se

Pia Kareld (rektor/so) pia@idekulla.se

Sabine Stumpf (tyska/resurs) sabine@idekulla.se

Sofia Ihlström (sv/eng/hkk) sofia@idekulla.se

Robert Augustsson (en/mu/sl) robert@idekulla.se

Mentorer:

Årskurs 9 - Robert Augustsson, Ida Sofia Göransson

Årskurs 7 - Sofia Ihlström, Mattias Kareld

Årskurs 8 - Karin Andersson, Veronica Bengtsson

Filed under Kontakt |

Comments are closed.