• You are here: 
  • Home
  • Kontakt

Kontakt

Posted on August 12th, 2019

Skolans telefonnummer är 0459-380 28. Här finns också en telefonsvarare där ni kan tala in ett meddelande.

Om ni vill ha tag på Pia, når ni mig via mejl eller telefon. Det är viktigt att ni talar in ett meddelande på telefonsvararen om jag inte svarar, så att jag kan nå er.

Mejl: pia@idekulla.se

Telefon: 0734615808

Filed under Kontakt | Comments Off

Kontakt

Posted on August 12th, 2019

Skolhuvudman

Idekulla Skola HB

Rektor

Pia Kareld

Telefon: 0459-380 28, 0734615808

Mail: pia@idekulla.se

Skolhälsovård

Gullvi Garnegård (skolsköterska)

Telefon: 0459-380 28, 0738164594

Mail: gullvi@idekulla.se

Telefon och besökstid: måndag, onsdagar samt torsdag 9.00-14.00

Huvudansvarig skolhälsovård: Pia Kareld

Studie-och yrkesvägledare

Huvudansvarig: Pia Kareld

Lärare

Samtliga lärare nås under skoltid på 0459-380 28. Du kan också maila dem:

Karin Andersson (no/tk/ma) karin@idekulla.se

Veronica Bengtsson (no/tk/ma) veronika@idekulla.se

Ida Sofia Göransson (bild/slöjd) Idasofia@idekulla.se

Mariana Ingströmer-Gamboa (spanska) mariana@idekulla.se

Solveig Woods (idrott och hälsa) solly@idekulla.se

Mattias Kareld (sv/eng/so) mattias@idekulla.se

Pia Kareld (rektor/so) pia@idekulla.se

Sabine Stumpf (tyska/resurs)

Sofia Ihlström (sv/eng/hkk) sofia@idekulla.se

Robert Augustsson (en/mu/sl) robert@idekulla.se

Mentorer:

Årskurs 7 - Robert Augustsson, Ida Sofia Göransson

Årskurs 8 - Sofia Ihlström, Mattias Kareld

Årskurs 9 - Karin Andersson, Veronica Bengtsson

Filed under Kontakt | Comments Off